Yurtiçi Turlar

YENİ

Özbekistan Turu

Gezi tarihi:
03.05.2013 – 11.05.2013
Muhteşem İpek yolunda bulunan şehirler; Hive ,
Buhara , Şehrisebz, Semerkant 9 Günlük Tur,

Yazının Devamı

Ürdün Kültür Turu

vizesiz

ÜRDÜN KÜLTÜR TURU 23 – 28.02.2014

Yazının Devamı

Kapadokya Turu

YÜRÜYÜŞ VE KÜLTÜR TURU
KAPADOKYA - NİĞDE - HACIBEKTAŞ - KONYA
3 GECE / 4 GÜN
1. Gezi tarihi: 30.05 - 02.06.2014
2. Gezi tarihi: 06.06 - 09.06.2014

Yazının devamı

Özbekistan Turu

Gezi tarihi:
03.05.2013 – 11.05.2013
Muhteşem İpek yolunda bulunan şehirler; Hive ,
Buhara , Şehrisebz, Semerkant 9 Günlük Tur,

Özbekistan

Muhteşem İpek yolunda bulunan şehirler; Hive , Buhara , Şehrisebz, Semerkant

03.05.2013 - İSTANBUL - TAŞKENT
Saat 22:45 Özbekistan Havayolları ile İstanbul Atatürk Havalimanından, Taşkent'e uçuş.Özbekistan 2

04.05.2013 - TAŞKENT
Sabah saat 05:30'da Taşkent'e varış . Güzel bir kahvaltıdan sonra, Taşkent şehir turunda; Kukeltaş Medresesi, Keffal Şaşi Türbesi, Barak Han Medresesi, Ebul Kasım Medresesi, Kaht-ı İmam Camii, Deprem Anıtı ve Meydanı, Özgürlük Meydanı, Timurlular Parkı.Yerel bir restoran'da öğlen yemeğinden sonra, yolumuzun üzerinde bulunan Iman Buhari ziyareti ve Semerkant'a yolculuk. Konaklama Semerkant.

05.05.2013 - SEMERKANT
Kahvaltı sonrası Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Semerkant'ta şehir turu: Registan Meydanı ve buradaki Uluğ Bey, Telkâri ve Şirdari (Aslanlı) Medreseleri, Bibi Hanım Camii ve Türbesi, Hoca Hızır Sarayı, Şah-ı Zinde Türbeler Topluluğu, Gur-Emir (Gur-ı Mir-Timur Han Türbesi), Uluğ Bey Rasathanesi ve Müzesi, Afrasyab harabeleri kazı alanı ve Afrasyab Müzesi görülecek. Konaklama Semerkant.

06.05.2013 – SEMERKANT – ŞEHRİSEBZ- BUHARA
Kahvaltı sonrası otobüsle Özbekistan'ın güneyindeki, Timur Han'ın doğum yeri olan Şehrisebz'e (Yeşil Şehir) hareket. Şehrisebz'e varış. Öğle yemeği sonrası Timur Han'ın yaptırdığı Aksaray, kendisi için yaptırdığı ama defnedilmediği mezar, torunu Cihangir Şah'ın türbesi, dev büyüklükte Timur Han Heykeli, Şeyh Ömer Camiisi ve Türbesi, Şeyh Şemsetten Külal Türbesi, Gumbez-i Seyidan, Hazreti İmam Külliyesi (Darüssiadet) ve Gök-Gumbez (Kümbet) Camii'ni ziyaret. Akşam üzeri Buhara'ya geçiş, otele yerleşme. Konaklama Buhara.

07.05.2013 - BUHARA
Kahvaltıdan sonra Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Buhara'da: Nadir Divan Bey Medresesi, Kukeltaş Medresesi, İmam-ı Gazalî Türbesi, İsmail Samanî Hanedanı Türbesi, Nasrettin Hoca Heykeli, Buhara Ark Kalesi, Kalan Mescidi ve Minaresi, Çaşme-i Eyüp Türbesi, Çar (Beş)-Minare Medresesi, Miri Arap Medresesi, Magaki Atar Camii, Bali Havuz Camisi, Şapka Pazarı, Emir Alimhan Medresesi, Uluğ Bey Medresesi, Abdülaziz Han Medresesi, Leb-i Havuz Külliyesi, Buhara Sinagogu. Akşam yemeği, folklor gösterisi eşliğinde Nadir Divan Bey Lokantasında. Konaklama Buhara.

08.05.2013 – BUHARA
Kahvaltıdan sonra Chor Bakr mezarlığı 16 yy. – Bahaeddin Nakşibend Hazretleri Türbesi görülecektir –Son emir Said Alim Han Sarayi müzesi. Buhara'ya dönüş ve serbest zaman. Konaklama Buhara.

09.05.2013 - BUHARA – KIZILKUM – HİVE
Sabah erken kahvaltıdan sonra otobüsle Buhara'dan Hive'ye hareket. Yol boyunca çöl yolculuğu yapılacak ve Amuderya (Ceyhun) nehri görülecektir. Öğle yemeği yol üzerinde bir lokantada veya kumanya olarak verilecektir. Akşam'a doğru Hive'ye varış. Akşam yemeği ve konaklama Hive'de.

10.05.2013 – HİVE
Güzel bir kahvaltıdan sonra, kısa mesafe yürüyerek Hive surlarına ulaşıp, tüm gün kale içi gezilecek. İç Han Kale, İsfendiyar Sarayı, Hüdayar Han Sarayı, Medrese Camiisi, Cuma Camiisi, Kuriniş Han, Muhammed Emin Han Medresesi, Rafanek Medresesi, Kalta Minare, İslam Hoca Minaresi ve Medresesi, Palvan-Kâri Külliyesi, Abdül Baba Külliyesi, Şay-ı Kalender Baba Türbesi, Muhammed Rahim Han Medresesi, Emir Tur Medresesi, Arap Han Medresesi, Pehlivan Mahmut Türbesi, Üç Evliya Türbesi, Kutluk Murat İnak Medresesi, Taşkale Kervansarayı, Müzik Müzesi, Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Allah Kulu Han Medresesi ve Kervansarayı görülecek yerler arasında. Konaklama Hive'de.

11.05.2013 – URGENC – TAŞKENT İÇ HATLAR UÇUŞU

TAŞKENT – İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI UÇUŞUÖzbekistan 1
Kahvaltıdan sonra Urgenc Havaalanı'na hareket (30 km ) transfer. Özbekistan Havayolları ile saat 10:10 de Taşkent'e uçuş. Saat 16:00'ya kadar Taşkent şehir programı olacak.Saat 16:00 Taşkent Havalimanı . 18:05 Özbekistan Havayolları ile İstanbul Atatürk Havalimanı'na 21:15 varış.

GEZİ ÜCRETI:

10 kişilik gurupta kişi başı çift yataklı odada € 1450,-
15 kişilik gurupta kişi başı çift yataklı odada € 1380,-
Tek kişilik odada 1 kişi fark € 150,-

10 kişiden itibaren tur gerçekleşir

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

 • Özbekistan Havayolu ile İstanbul – Taşkent – İstanbul
 • Urgenc – Taşkent arası iç hatlar uçuşu
 • Havalimanı vergileri
 • Urgenc/Hiva/ Buhara / Sehrisebz Semerkand / Taşkent otobüsle ulaşım
 • 7 gece 3 ve 4 yıldızlı otellerde konaklama
 • 8 kahvaltı
 • 7 akşam yemeği (akşam yemekleri otel dışı yerel restoran ve özel evlerde yöresel yemek hazırlanacak)
 • Gezi programında belirtilen tüm müze girişleri
 • 20 kg bagaj taşıma hakkı
 • Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmeti

Ücrete Dahil Olmayanlar

 • 55 € vize ücreti
 • 15 TL yurt dışı çıkış vergi pulu
 • Seyahat sigortası
 • Bahşişler rehber ve şoför
 • Öğlen yemekleri (genelde 5 Usd civarı içecek dahil)
 • Tüm içecekler
 • Kişisel harcamalar

VİZE DURUMU
Yeşil ve Normal Pasaport Vizeye tabidir

Tur lideriniz: Sevgi Aras

Rezervasyon ve Ödeme :
02.04.2013 tarihine kadar rezervasyon gerçekleşip € 600,- ön ödeme havale yolu ile. Kalan bakiye 12.04.2013 tarihine kadar havale yapılır.

Özbekistan Turu Başvuru Formu

Lütfen formu eksiksiz doldurunuz.